imgBlack


FILMY WEWNĄTRZUSTNE

 

WEWNĄTRZUSTNE

KODAK oferuje wiodące rozwiązania celem zwiększenia komfortu pacjentów.

Dla uzyskania najlepszych wyników radiograficznych proszę wywoływać nasze błony w odczynnikach KODAK. Opakowania filmów typu - KODAK Super Poly-Soft wykonane są z miękkiego winylu i posiadają narożniki umożliwiające ich zaginanie, które dzięki temu nie ugniatają ani nie kłują. Są łatwe w użyciu i łatwe do otwierania w celu wyjęcia filmu do jego obróbki. Biała strona opakowania pokazuje stronę światłoczułą filmu.

Błony rtg KODAK są dostępne w 3 rodzajach, w różnych rozmiarach, obejmujących cały zakres wielkości jamy ustnej od wieku dziecięcego poprzez wiek dojrzewania aż do wieku dorosłego.

Błony zębowe wykorzystywane są do obrazowania koron i korzeni zębów oraz otaczającej je kości. Występują one w trzech rozmiarach: 0 dla małych dzieci (22x35 mm); 1- pakiet zawierający film stosunkowo wąski, wykorzystywany do zdjęć przednich zębów (24x40 mm); oraz 2- najbardziej popularny pakiet z filmem o standardowych wymiarach (31x41 mm).

Dzięki zastosowaniu błon KODAK do przeszłości należy rozbieżność pomiędzy tendencją do zredukowania dawki napromieniowania i chęcią uzyskania zdjęć o dobrej jakosci. Błony zostały opracowane przy wykorzystaniu opatentowanej emulsji T-GRAIN. Zawarte w tej emulsji płaskie ziarna halogenków srebra umożliwiają bardziej efektywne wykorzystanie promieni rentgenowskich.

Używając naszych błon rtg KODAK możecie Państwo uzyskać ostre radiogramy o wysokim kontraście i to przy zastosowaniu połowy dawki promieniowania, co oznacza zmniejszenie napromieniowania dla pacjentów i personelu
.


FILMY WEWNĄTRZUSTNE

E 150 ( 31x41mm)
nr kat. 5277967 - 150 szt
Stomatologiczna błona rtg klasy E do szybkiej radiografii wewnątrzustnej o zmniejszonej dawce promieniowania (wysoka czułość). Wymaga czasu naświetlania o połowę krótszego niż w przypadku błon rtg o czułości D. Charakteryzuje się dużym kontrastem i ostrością, pakowana jest w miękkiej winylowej kopertce.

IP 21 ( 31x41mm)
nr kat. 1163401 - 150 szt

Wewnątrzustny film o nadzwyczaj dużej czułości (redukcja dawki promieniowania do 70%) i bardzo dużym kontraście w miękkiej winylowej kopertce. Zastosowanie nowoczesnej emulsji pozwala na otrzymanie znakomitej jakości radiogramów.

IP 01 (22x35mm) nr kat. 8675332 - 100 szt
Superwysoko czuły wewnątrzustny film przeznaczony specjalnie dla dzieci.

IO 41 (57x76mm) nr kat. 1169143 - 25 szt
DF 50 (57x76mm) nr kat. 1666163 - 25 szt
Stomatologiczny film wewnątrzustny do zdjęć zgryzowych służący do badania dużych obszarów szczęki i żuchwy .

DF 40 (31x41mm) nr kat. 8393043 - 50 szt
Film RTG wewnątrzustny do zdjęć skrzydłowo - zgryzowych służący do badań międzyzębowych.
Opakowanie posiada specjalny wystający pasek (skrzydełko), które zostaje przygryzione przez pacjęta, aby przytrzymać błonę rtg w odpowiednim położeniu, dzięki czemu na radiogramie widoczne są korony zarówno górnych jak i dolnych zębów.

Pełna aktualna oferta firmy MERKANTA.